Jak poslat Premium SMSDalším typem esemesek se kterými se můžeme běžně setkat jsou tzv. Premium SMS. Jedná se o textové smsky, které jsou však zpoplatněny speciálním tarifem, který je vyšší než u běžných SMS zpráv. Nejlevnější Premium SMS můžeme poslat už za 2 Kč, ale v některých případech je cena takové smsky až 99 Kč. Před posláním takové zprávy je tedy potřeba se nejdříve ujistit, jaká je vlastně její cena. Prémiové SMS jinak dělíme do dvou základních kategorií – MO Premium SMS a MT Premium SMS. V prvním případě se jedná o SMS, které jsou zpoplatněny při odesílání. Poznáme je podle toho, že mají sedmimístný tvar a co je důležité – poslední dvě číslice udávají cenu této esemesky. Ve druhém případě se jedná o SMS zpoplatněné při přijetí a ty mají tvar osmimístný. U nich pak cenu SMS udávají poslední tři číslice. Prémiové SMS zprávy se u nás používají už zcela běžně a setkáváme se s nimi na mnoha místech – např. u různých soutěží o ceny, u internetových registrací, u placení za různé služby, nebo třeba v bankovnictví jako autentifikační SMS.

Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo. Odměna za dobití pro všechny.

Jak poslat do mobilu SMS jízdenku

Čím dál oblíbenější jsou v poslední době SMS jízdenky, které si můžeme jednoduše koupit ze svého telefonu a nemusíme tak hledat nejbližší automat nebo trafiku. SMS jízdenky se v posledních letech neustále rozšiřují a najdeme je v mnoha velkých městech ČR. Tento způsob rychlého a snadného placení za MHD tak využívají např. v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci, Ostravě a v mnoha dalších městech. SMS jízdenku si můžeme koupit různými způsoby – buď klasickým odesláním textové esemes a nebo využitím speciální aplikace určené pro chytré telefony. Takových aplikací už existuje několik – podíváme se na ty nejznámější. SMS Jízdenka je aplikace určená pro mobilní telefony, které mají operační systém Android . Umožňuje jednoduchý a rychlý nákup SMS jízdenky v desítce českých (Praha, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice, Liberec, Plzeň, Karlovy Vary, Ostrava) a ve čtyřech slovenských (Bratislava, Košice, Prešov, Žilina) městech. Mezi její přednosti patří i upozornění na konec platnosti jízdenky nebo historie projetých jízdenek. Stáhnout si ji můžeme zdarma z internetového obchodu Google Play. Podobná aplikace je i pro přístroje s operačním systémem iOS a Windows Phone. Pro ty, co využívají pražskou hromadnou dopravu, jsou zajímavou alternativou aplikace SMS Praha, SMS jízdenka 24 Kč, SMS jízdenka 32 Kč aSMS jízdenka 110 Kč. Zvláště poslední tři jmenované jsou velmi praktické, protože každá z nich umožňuje nákup pouze jednoho typu jízdenky a nákup je tak mnohem rychlejší a jednodušší. Všechny tyto aplikace vydal Dopravní podnik hlavního města Prahy a pokud máme mobil s Androidem, můžeme si je zdarma stáhnout na Google Play.

SMS zdarma na všechny české operátory. SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí.Jak poslat SMS do zahraničí a ze zahraničí

Kromě esemesek v rámci ČR, které jsou mnohem běžnější, se ale občas může stát, že potřebujeme poslat SMS do zahraniční země nebo naopak ze zahraničí domů. Esemesky do i ze zahraničí umožňují samozřejmě všichni tři velcí operátoři. Cena jedné esemesky pak záleží jednak na našem operátorovi a pak na tom, do které země se SMS posílá. Obecně platí, že levnější jsou SMS do okolních zemí a států Evropské unie. Odeslání esemesky pak probíhá stejným způsobem jako když chceme poslat SMS v rámci ČR.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!