Jak poslat SMS na pevnou linkuBěžně se sms zprávy posílají na mobilní telefony, ale za stejnou cenu můžeme esemes odeslat i na pevnou linku. Jednoduchým a pohodlným způsobem je tak mohou posílat např. klienti T-Mobile. Esemeska se v takovém případě posílá stejným způsobem, jako běžná sms zpráva na mobil, může však mít maximálně 160 znaků. Poté, co SMS odešleme na číslo pevné linky, dojde k jejímu doručení v závislosti na tom, jaký má příjemce typ telefonu. V případě, že jeho telefonní přístroj umožňuje příjem textových zpráv, dojde mu esemeska touto formou. Pokud však nepůjde doručit, resp. příjemce bude mít telefon, který neumožňuje zobrazení textových zpráv, bude mu SMS doručena v hlasové podobě – operátor zavolá na příslušné číslo a naši zprávu příjemci dvakrát za sebou přečte, včetně našeho telefonního čísla. Kromě esemesek na pevnou linku v ČR lze poslat SMS i na pevné linky v zahraničí.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby.

Jak poslat SMS na e-mail

Poslat SMS zprávu můžeme také přímo do e-mailové schránky. Tuto službu u nás nabízí např. O2. Jakým způsobem tedy můžeme poslat SMS do e-mailu? Odeslání esemesky na e-mail je velmi snadné a rychlé. SMS napíšeme ve tvaru EML mezera e-mailová adresa mezera text zprávy. Tuto textovou zprávu odešleme na číslo 999 111 a následně nám přijde na mobil potvrzení o odeslání esemesky. Příjemci se pak v e-mailu zobrazí kromě samotné SMS také číslo našeho telefonu.Jak poslat SMS na fax

Méně obvyklou formou, jak odeslat SMS zprávu, je poslat ji z mobilu na fax. Faxy se už v dnešní době sice moc nepoužívají, ale stále ještě existuje možnost poslat SMS na fax. Jak na to? Zasílání esemesek přímo na fax v Česku umožňuje např. operátor O2. SMS odešleme tak, že ji napíšeme ve formátu FAX mezera číslo faxu včetně předvolby mezera text zprávy. Esemesku pak odešleme na číslo 999 111 a vzápětí nám na mobil přijde potvrzení o odeslání této SMS. Poslat SMS na fax ale můžeme také s logem naší firmy. V tomto případě už je ale postup trochu složitější. Nejdříve musíme poslat logo naší společnosti na adresu gsminfotext@o2.com. V e-mailu zároveň uvedeme i naši kontaktní adresu + číslo na mobil, kam nám bude odesláno potvrzení a také název loga. Samotné logo pak bude uloženo do systému SMS Plus a smsku pak pošleme tak, že ji napíšeme ve formátu FAX mezera číslo faxu včetně předvolby mezera #jméno souboru bez přípony mezera text zprávy. Tuto SMS pošleme na číslo 999 111.

Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

Jak poslat SMS z Facebooku

Hodně lidí to neví, ale poslat SMS je dnes možné dokonce i z Facebooku. Např. klienti operátora T-Mobile mohou využít bezplatné SMS brány, která je součástí facebookového profilu T-Mobile. Z ní pak mohou každý den poslat až 20 esemesek zdarma, ale pouze do sítě tohoto operátora. Stačí jen přejít na FB profil společnosti T-Mobile, kliknout na záložku SMS brána a poté kliknout na tlačítko Pošli SMS. Následně je třeba povolit aplikaci přístup k některým údajům a jsme na stránce, ze které už můžeme poslat SMS. Pokud nejsme fanoušky této stránky, máme k dispozici max. 5 SMS, pokud ale stránku T-Mobile lajkneme, můžeme získat až 20 esemes zdarma každý den. Esemeska může mít maximálně 160 znaků a můžeme do ní snadno vložit i smajlíky.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!