SMS bránaSMS brány nám umožňují rychle a snadno odesílat bezplatné smsky do všech sítí českých operátorů. Pomocí SMS brány tak můžeme poslat textovou zprávu i v momentě, kdy zrovna na svém mobilu nemáme dostatečný kredit. SMS bran je na internetu spousta a můžeme si tak vybrat z široké nabídky. Svoje vlastní SMS brány provozují všichni tři hlavní operátoři – O2, T-Mobile i Vodafone, ale kromě nich najdeme na internetu i celou řadu dalších SMS bran. V některých případech, např. při posílání SMS do sítě O2, může být maximální délka jedné SMS omezena na 60 znaků, většinou však ale můžeme posílat zprávy delší, resp. jednu SMS, která se pak odešle v několika částech.

SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí. Odesílání SMS zdarma na všechny české operátory.

V jakých zařízeních můžeme používat SMS bránu?

Nejpohodlnější způsob, jak posílat esemesky ze SMS brány, je prostřednictvím klasického stolního počítače nebo notebooku. SMS bránu ale můžeme využít také na tabletech a mobilních telefonech. Pokud máme SMART televizi s připojením na internet, můžeme pak samozřejmě využít SMS bránu i na ní. U mobilů pak určitě stojí za vyzkoušení různé speciální aplikace pro bezplatné odesílání esemesek, které umožňují ještě snadnější a pohodlnější posílání textových zpráv, než přes klasické SMS brány na internetu.

Na které operátory můžeme posílat zprávy ze SMS brány?

Esemesky z SMS brány můžeme samozřejmě posílat do sítí všech tří českých mobilních operátorů, tedy jak do sítě O2, tak i T-Mobile a Vodafone.cz. Kromě českých operátorů lze bezplatné smsky poslat i do zahraničí, pokud využijeme některou ze zahraničních SMS bran. Další možností je použití aplikace v mobilu.

Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo. Odměna za dobití pro všechny.Nejznámější české SMS brány?

SMS bran už existuje na internetu velké množství a využívá je mnoho lidí. Podíváme se na ty nejoblíbenější a nejpoužívanější. Jednu z nejlepších českých SMS bran najdeme na adrese www.smsbrana.cz. Tato SMS brána umožňuje bezplatné posílání esemesek do všech tří sítí našich operátorů. Bez registrace můžeme posílat SMS do sítí O2 a T-Mobile, po registraci pak i na Vodafone. Zaregistrovat se na této stránce ale určitě vyplatí, protože tím získáme další funkce, adresář kontaktů, historii odeslaných esemesek atd. Smsbrana.cz patří určitě k těm nejspolehlivějším a rozhodně stojí za to ji vyzkoušet. Další spolehlivá a kvalitní SMS brána je na internetu pod odkazem http://www.poslatsms.cz/. I z ní můžeme posílat esemesky do všech sítí a to navíc bez otravného opisování kódů. Velkým plusem je i historie odeslaných SMS bez nutnosti registrace. Registrace se ale i tak vyplatí, můžeme pak posílat delší esemesky atd. Poslední SMS brána, na kterou se podíváme, sídlí na adrese http://www.esemes.cz/. Stejně jako v předchozích svou případech, i z ní můžeme zprávy posílat do sítí všech českých operátorů. Pokud se na stránce zdarma zaregistrujeme, můžeme pak využít i další funkce, jako je např. adresář našich kontaktů nebo možnost vypnutí opisování kontrolních kódů.

Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby. Poslat SMS zdarma je velice jednoduché. Počítače jsou v informatice elektronická zařízení, která zpracovávají data pomocí předem vytvořených programů.

SMS brána O2

Pokud patříme mezi zákazníky operátora O2, můžeme využít jejich SMS bránu, která umožňuje posílat zdarma esemesky do vlastní sítě o délce až 160 znaků. SMS brána od O2 je na adrese http://sms.1188.cz/ a používat ji mohou i neregistrovaní uživatelé. Ti však mohou posílat jen smsky o délce max. 60 znaků. Teprve po registraci je možné posílat SMS o klasické délce až 160 znaků. Registrace u SMS brány O2 je velmi snadná, stačí jen zadat naše telefonní číslo (pokud jsme klienty O2) a kliknout na tlačítko Registrovat. Pokud odesíláme SMS jako neregistrovaný uživatel, tak nejdříve vyplníme telefonní číslo příjemce, poté text esemesky a pak ještě opíšeme kontrolní text z obrázku. Pak už jen klikneme na tlačítko Odeslat SMS a naše textová zpráva je odeslaná. SMS brána O2 patří pod informační a asistenční službu 1188, kterou provozuje společnost Telefónica ČR. Kromě SMS brány je součástí stránek 1188 také telefonní seznam domácností, firem a organizací včetně adres, nebo nabídka řemeslníků.

SMS brána T-Mobile

Vlastní SMS bránu má na svých stránkách také T-Mobile. K ní se dostaneme z hlavní stránky T-Mobile po najetí myší na položku Služby a kliknutí na odkaz SMS a MMS brána. SMS brány jsou zde hned dvě a sice jedna veřejná, kterou může využít kdokoli a druhá určená pro registrované zákazníky. Veřejná SMS brána umožňuje posílání esemesek zdarma do sítě T-Mobile s tím, že SMS může mít délku maximálně 160 znaků a být odeslaná max. na jedno číslo. Esemesky do ostatních sítí z této veřejné SMS brány posílat nelze. Pro registrované klienty je pak určená SMS a MMS brána, která nabízí více možností. Jak SMS, tak MMS lze do sítě T-Mobile posílat zdarma a navíc lze z této SMS brány odesílat textové a multimediální zprávy i do ostatních sítí, ale už za poplatek podle platného tarifu. Oproti veřejné SMS bráně lze odsud poslat esemesku až dvaceti příjemcům, délka jedné zprávy může být až 765 znaků (tj. pět běžných SMS), je možné ukládat historii komunikace, vytvořit si vlastní adresář kontaktů a je zde také možnost zaslání doručenky. Co se týká MMS, tak tu lze poslat až pěti příjemcům, odeslat je možné až tři multimediální soubory a velikost jedné MMS může být až 280 kB. I u MMS platí možnost ukládaní historie a adresář nejčastěji používaných čísel. SMS brána od T-Mobilu je také součástí facebookové stránky této společnosti. Tato SMS brána je dostupná pro všechny uživatele Facebooku s tím, že pro fanoušky T-Mobilu nabízí možnost denně poslat až 20 esemesek v síti zdarma. Výhodou je i jednoduché posílání SMS na často používaná telefonní čísla.

SMS brána Vodafone

Vlastní SMS bránu má samozřejmě i třetí největší mobilní operátor u nás, tedy Vodafone.cz. U něj je SMS, ale i MMS brána součástí jeho komunikačního portálu Vodafone park. Všichni uživatelé (i ti, co nejsou zákazníky Vodafonu) z něj mohou posílat esemesky zdarma do sítě Vodafone. Klienti Vodafone z něj pak mohou posílat i SMS a MMS do sítí ostatních českých mobilních operátorů. Velkou výhodou této služby je také možnost synchronizace kontaktů, díky které si můžeme snadno zálohovat všechny kontakty ze svého mobilního telefonu. Tato služba podporuje všechny tři hlavní operační systémy, tedy Android, iOS i Windows Phone. Zákazníci Vodafonu navíc mohou využít také možnosti archivu všech SMS, MMS a volání. Tato služba archivuje nejen historii SMS a MMS odeslaných z brány ve Vodafone parku, ale i všech odeslaných a přijatých zpráv přímo z mobilu. Kromě toho je její součástí i historie všech odchozích i příchozích telefonických hovorů a to za poslední dva roky. Před odesláním SMS z Vodafone Parku je ale nutné se na něm nejdříve zaregistrovat. Při registraci je třeba vyplnit platnou e-mailovou adresu a zvolit si přihlašovací heslo. Ještě rychlejší je pak registrace prostřednictvím Facebooku.

SMS brána jako aplikace pro smartphony

Různé internetové SMS brány můžeme samozřejmě používat i ze svých mobilních telefonů, ale mnohem pohodlnější a snadnější způsob posílání esemes je přes speciální aplikace. Představíme si pár nejoblíbenějších, které používá nejvíce lidí.

Jednou z celosvětově nejpoužívanějších aplikací pro posílání esemesek zdarma je Viber. Ten umožňuje posílat nejen textové zprávy, ale zdarma si přes něj můžeme i volat nebo posílat obrázky, fotky a videoklipy. Výhodou aplikace je mimo jiné i to, že je ke stažení zcela zdarma, je lokalizovaná do češtiny a nabízí spoustu užitečných funkcí. Viber je k dispozici pro mnoho platforem – používat jej můžeme na počítačích, noteboocích a samozřejmě na mobilech a tabletech – Viber je určený pro operační systémy Android, iOS, Windows Phone, Blackberry, Bada a Symbian – může si ho tak stáhnout téměř každý majitel chytrého mobilního telefonu. Bližší informace o aplikaci Viber najdeme na stránkách http://www.viber.com/, kde si jej můžeme rovnou i stáhnout.

Z českých aplikací, které umožňují snadné posílání esemesek přes SMS brány stojí za zmínku především Free SMS Sender. Ten je určený výhradně pro mobilní telefony s operačním systémem Android a zdarma si jej můžeme stáhnout v obchodě Google Play. Aplikace podporuje kolem třiceti SMS bran ze čtyř zemí – České republiky, Slovenska, Indie a Ruska. Kromě možnosti posílat bezplatné esemesky do těchto čtyř zemí můžeme díky této aplikaci odeslat i levné a garantované SMS do celého světa. Bližší informace o aplikaci, nápověda, odkaz ke stažení atd. jsou na stránce http://www.freesmssender.cz/.

Další oblíbenou ryze českou aplikací pro posílání bezplatných smsek je Oskárek SMS zdarma. Ten je kromě Androidu k dispozici i pro mobily s operačním systémem iOS, takže jej mohou používat i majitelé iPhonů. Oskárek umožňuje posílání bezplatných esemesek do všech sítí českých operátorů a v případě T-Mobilu i multimediálních zpráv. Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play resp. na iTunes.

Velmi kvalitní a zajímavou aplikací je Go SMS Pro. Ta slouží ke správě esemesek a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Zaujme hlavně velmi povedené grafické zpracování a mnoho možností nastavení atd. Go SMS Pro je určená pro mobily s Androidem a je zdarma ke stažení v internetovém obchodě Google Play.

Další aplikací, na kterou se blíže podíváme, je Free Text Messaging ↔ PC (SMS). V tomto případě se jedná o aplikaci, která umožňuje propojení počítače nebo notebooku s mobilním telefonem a můžeme tak odesílat a přijímat smsky přímo z počítače. Výhodou je tedy to, že když jsme např. doma, nemusíme SMS vyťukávat na malém displeji svého mobilu, ale můžeme je psát pohodlně na velké klávesnici našeho počítače. I tato aplikace je zcela zdarma a majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android si ji mohou stáhnout z obchodu Google Play.

Poslední aplikace, kterou si představíme je WMM SMS zdarma. Ta je určená výhradně pro mobily s operačním systémem Windows Phone a umožňuje posílání bezplatných esemesek přes SMS brány do sítí všech tří českých operátorů. Aplikaci je možné si stáhnout buď zdarma s tím, že se nám ve spodní části bude zobrazovat reklama a nebo za 21 Kč s možností si reklamu vypnout.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!