Výhody posílání zpráv přes SMS bránuPosílání esemesek přes SMS brány je v posledních letech velmi oblíbeným a často využívaným způsobem, jako někomu textovou zprávu poslat. Hlavní výhodou je bezesporu to, že SMS zprávu tak můžeme poslat zcela zdarma. Pokud jsme zrovna u počítače, který je připojený na internet a nemáme na mobilu dostatečný kredit, nebo ho máme jen málo, je SMS brána ideálním způsobem, jako někomu esemesku napsat. Stejně tak můžeme SMS tímto způsobem poslat i ze svého mobilu např. při cestě vlakem a jediné, co k tomu potřebujeme je být připojení na internet, ať už přes wi-fi nebo přes 3G. Pokud jsme zrovna doma u počítače, tak další výhodou může být to, že na klávesnici u PC se esemeska píše přece jenom lépe než na malém displeji mobilního telefonu. Některé SMS brány navíc umožňují další funkce, jako je historie esemesek, adresář kontaktů atd. Posílat esemesky přes spolehlivou SMS bránu se tedy určitě vyplatí, ale je dobré zvolit opravdu spolehlivou a prověřenou SMS bránu, u které máme jistotu, že zpráva příjemci dorazí.

Telefonní seznam vám najde jakékoliv číslo. Odměna za dobití pro všechny. Moje O2 nabízí výhodné volání, rychlý internet a další telekomunikační služby. Poslat SMS zdarma je velice jednoduché.

Nevýhody posílání zpráv přes SMS bránu

Kromě nesporných výhod má posílání textových zpráv přes SMS bránu také svoje nevýhody a rizika. Tím hlavním je především riziko, že esemeska příjemci dorazí s velkým zpožděním nebo v horším případě nedorazí vůbec. To se u veřejných SMS bran občas stává a tak je potřeba s tím počítat. Je tedy lepší vybírat si SMS brány, které používá hodně lidí, resp. máme s nimi dobré zkušenosti, nebo v ideálním případě využít některou ze SMS bran velkých mobilních operátorů. Pokud SMS brána nabízí možnost registrace, určitě se pak vyplatí se zaregistrovat, protože tím můžeme získat další funkce a možnosti. Nevýhodou je u SMS bran oproti klasickému posílání SMS  často také absence doručenek, kdy potom nemáme jistotu, jestli esemesku příjemce skutečně obdržel. Dalším mínusem může být skutečnost, že v některých případech je délka SMS omezená, v některých případech, jako třeba u esemesek do sítě O2 to bývá pouhých 60 znaků. SMS brány obecně jsou dobrým pomocníkem a alternativou pokud například nemáme na mobilu kredit, ale pokud se jedná o důležitou zprávu, u které chceme mít jistotu, že ji příjemce dostane, není tato forma odeslání vždy úplně ideální.

SMS brána pro posílání SMS zdarma do všech sítí.SMS brána zdarma

Když se řekne SMS brána, většina z nás si asi představí veřejné a bezplatné SMS brány, ze kterých můžeme posílat esemesky zcela zdarma. Neplatí to však vždy a v některých případech je za tyto SMS účtován poplatek. Například u SMS bran velkých mobilních operátorů jsou zdarma jen esemesky do vlastní sítě – pokud chceme poslat SMS do sítě konkurenčního operátora, tak u T-Mobilu jsou zpoplatněné, u Vodafonu jsou zase jen pro zákazníky tohoto operátora. Zdarma je většina veřejných SMS bran jako např. smsbrana.cz, poslatsms.cz atd. Další možností jak poslat esemesku z SMS brány zdarma je využití některé z mobilních aplikací, které v sobě sdružují více SMS bran v jednom – takovou aplikací je např. oblíbený Free SMS Sender. Mezi nejoblíbenější aplikace nejen u nás, ale i ve světě pak patří zejména Viber.

Odesílání SMS zdarma na všechny české operátory.

Placená SMS brána

Kromě bezplatného odesílání textových zpráv na mobilní telefony se u SMS bran setkáme také s placenými funkcemi. Např. u SMS a MMS brány společnosti T-Mobile lze zdarma posílat zprávy jen do vlastní sítě – SMS a MMS do ostatních sítí už jsou placené. Pro ty, kteří potřebují profesionální a spolehlivé řešení pro odesílání hromadných SMS, nebo pro ty, co mají zájem o službu Premium SMS, je pak určená stránka http://sms.sluzba.cz/. Ta nabízí celou řadu placených služeb, jako např. garantovaná SMS brána SMS Gate, hromadné SMS Groups, SMS Action, SMS Download, Premium SMS Action, Pay SMS Lite, SMS Chat nebo SMS Games. Vedle základních SMS služeb jsou součástí webu i specializované služby pro náročnější zákazníky. Provozovatelem těchto stránek je brněnská společnost AXIMA spol. s.r.o.

Zahraniční SMS brány

Esemesky prostřednictvím SMS brány můžeme posílat nejen na telefonní čísla v rámci České republiky, ale SMS lze snadno poslat i do zahraničních zemí. K tomu můžeme využít např. některou ze zahraničních SMS bran, kterých na internetu najdeme velké množství. Jejich seznam najdeme i na některých českých stránkách, jako je např. http://sms-zdarma.bestpage.cz/sms_svet.html nebo http://freesms.oukej.cz/. Stejně jako do ČR, tak i do zahraničí můžeme esemesky posílat úplně zdarma a na mnoha SMS bránách není ani nutné se registrovat. Na druhou stranu musíme počítat s tím, že taková esemeska nemusí k příjemci vždy dorazit.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!